Muzyka na przyjęcie weselne

Muzyka na przyjęcie weselne

2013-01-25 00:00:00

Na temat organizacji przyjęcia weselnego pod kątem muzyki rozmawia Agnieszka Bogdańska z serwisu Ślubnia z Włodkiem Klepackim – właścicielem Agencji Eventowej Partymania oraz popularnym olsztyńskim Video DJ-em.

Agnieszka: Jako firma działacie od ponad 10 lat na rynku. Oprócz szeroko rozumianych imprez firmowych obsługujecie także przyjęcia weselne. Jesteście rekomendowaną firmą kilku prestiżowych miejsc w naszym regionie – zaczynając od Restauracji „Przystań” w Olsztynie, Hotelu Park, grupy Anders jak i Hotelu Eris. Polecają was dla wymagających klientów. Wiem także, że odwiedziliście jako firma eventowa większość renomowanych hoteli w Warszawie. Od czego zacząć wybierając oferty związane z oprawą muzyczną przyjęć weselnych?

Włodek: Na początek od określenia oczekiwań i potrzeb zamawiającego. Wybierając rodzaj oprawy muzycznej musisz uwzględnić: płatnika, budżet, miejsce i logistykę sali weselnej, a przede wszystkim należy określić profil przeważającej grupy gości oraz zdolności do osiągnięcia kompromisu polegającego na połączeniu wyobrażeń z rzeczywistością w sporej grupie przypadków. Oferta będąca odpowiedzią na powyższe pytania zazwyczaj jest indywidualna. Tworzona dopiero po spotkaniu osobistym i szczegółowej analizie wielu istotnych informacji, zdobytych na bazie wieloletnich doświadczeń przy organizacji różnego typu wydarzeń. W ten sposób hotele i restauracje rekomendując nas mają gwarancję, że uzupełnimy jakość gastronomii i serwisu odpowiednim standardem - dzięki temu przyjęcie traktowane jako całość będzie pozytywnie ocenione przez gości. Kluczem do sukcesu aspektu muzycznego na przyjęciu jest precyzyjne dobranie wykonawcy i techniki. Oczywiście mamy swoje typy.

Agnieszka: Po określeniu oczekiwań i potrzeb zamawiający najczęściej ma dylemat: DJ czy zespół? Jakie są Twoje typy?

Włodek: Zespół na zmianę z DJ-em, jeżeli budżet na to pozwala. Jeżeli nie, to znowu szukamy kompromisu – na przykład muzyk saksofonista grający z DJ-em lub zespołem, który potrafi zorganizować muzycznie czas podczas przerw. Bardzo ważne aby była to odpowiednia jakość. Dla jednych dj-em jest bowiem osoba uruchamiająca iTunes na laptopie i odtwarzająca muzykę przez gniazdko słuchawkowe podłączone do wzmacniacza. Dla innych zespołem jest dorosły mężczyzna wczytujący podkład na syntezatorze i śpiewający z kartki repertuar Whitney Houston lub Amy Winehouse. Ta ostatnia artystka oddaje najczęściej później klimat całego wesela. Obsługujemy głównie nowoczesne w formie przyjęcia z fleszowymi dodatkami typu oczepiny lub konkursy oraz mocno indywidualne projekty. Ciągle się rozwijamy ale i uczymy – zleceniodawcy są obecnie świadomi i przygotowani na spotkania. Rekomendujemy zatem taki zespół i DJ-a aby estetyką odpowiadał naszej marce, którą tworzymy od ponad 10 lat.

Agnieszka: Co rozumiesz przez odpowiednią jakość i jak to zweryfikować?

Włodek: Odpowiednia jakość to głównie umiejętności, techniczne zaplecze, doświadczenie i elastyczność. DJ-e lub zespoły, którzy są pewni własnej wartości pozwolą umówić się przed rozpoczęciem innego przyjęcia, aby było można zobaczyć jakim sprzętem dysponują i jak się prezentują w dniu przyjęcia.Ci sami wykonawcy najczęściej są bardziej elastyczni co do formy płatności, dodatkowych ustaleń, dyspozycyjni i po prostu mili.

Nasza firma przykłada dużą uwagę do odpowiedniej techniki – nagłośnienie mamy tylko wysokiej jakości, oświetlenie stanowi dodatkowy element scenografii, a ostatnio wprowadzona videoteka łączy prezentację zdjęć Pary Młodej, bawi się formą wizualną a wideoklipy kultowych artystów uzupełniające projekcję przypominają gościom ważne momenty w ich życiu. Mamy zaplecze własnej techniki przekraczającej jakością oczekiwania, a przy tym konkurencyjne ceny. Program artystyczny uzupełnia całość i jest wisienką na torcie. Dobry zespół oczekuje bowiem realizatora dźwięku, a logiczny dj będzie nalegał na rozbudowane oświetlenie i lightmanem bo poprawi to dynamikę. Oddzielna ekipa techniczna powoduje ponadto, że DJ lub wokalista nie targa nagłośnienia oraz skrzyń zwanych kejsami. Może dzięki temu przyjechać na przyjęcie wypoczęty i w świeżej koszuli.

Agnieszka: Co jeszcze powinniśmy wiedzieć, aby przyjęcie było udane?

Włodek: Tak naprawdę oprawa muzyczna oprócz wyboru dobrego zespołu lub Dj-a jest ściśle związana z realizacją oczekiwań zleceniodawców, gastronomią, serwisem, dekoracją, punktami programu zaplanowanymi przez organizatorów, atrakcjami artystycznymi czyli wieloma innymi kwestiami mającymi wpływ na odpowiednie przygotowanie i wykonanie scenariusza. To także zaplanowanie pomocnej playlisty utworów, podpisanie dobrej umowy, optymalne ustawienie sali, kilka spotkań organizacyjnych w celu omówienia detali.

Odpowiednia muzyka ułatwia część taneczną i pomaga w uzyskaniu sprzyjającej atmosfery, którą jednak najlepiej tworzą goście oraz Para Młoda będąca dodatkowo gwiazdami wieczoru. Wtedy nawet przysłowiowa gra na grzebieniu pomoże w doskonałej zabawie, mimo że nie będzie grał profesjonalista.

Agnieszka: Dziękuję za rozmowę.

Włodek: Dziękuję i zapraszam zainteresowanych do poznania naszych możliwości na osobiste spotkanie z naszym wedding plannerem, event menagerem lub ze mną.