Przepis na idealne wesele - mówi Magda z zespołu Piękni i młodzi

Przepis na idealne wesele - mówi Magda z zespołu Piękni i młodzi

2017-01-08 11:03:28

Z Magdaleną Narożną z zespołu Piękni i Młodzi rozmawiamy przy okazji ich warszawskiego koncertu. Za oknem mróz bije tegoroczne rekordy, lecz pod sceną tłum rozgrzany jest do czerwoności. Pytamy wokalistkę, jak to wyglądało z jej perspektywy.


Ślubnia: Jak ci się podobała publiczność w stolicy?

Magdalena Narożna: Publiczność była bardzo rozbawiona i taneczna. Zarówno my się dobrze bawiliśmy, jak i oni dobrze bawili się przy naszej muzyce.

Ślubnia: Dla takich wspaniałych widzów gracie już od kilku lat, i to właściwie bez przerwy. Teraz mamy północ, a Ty dopiero zeszłaś ze sceny. Nie czujecie się tym znużeni?

Magdalena Narożna: Gdybym miała robić coś, co mnie męczy, to na pewno bym tego nie robiła. Kocham muzykę i zawsze robiłam wszystko, co w mojej mocy, by oddać siebie w niej. Dlatego mam nadzieję, że zmęczenie graniem nigdy nie przyjdzie. Oczywiście są momenty, kiedy mam wielką ochotę usiąść w fotelu i wypocząć, ale kiedy wychodzę na scenę, to wrażenie to momentalnie mija.

Ślubnia: Pewnie pomagają w tym uśmiechy na twarzach publiczności i te wszystkie momenty, które później przez lata się wspomina. Masz takie chwile, do których z chęcią wracasz?

Magdalena Narożna: Jest wiele takich momentów, chociażby nasz pierwszy koncert, tutaj, w Warszawie, kiedy usłyszeliśmy, jak tłum ludzi śpiewa naszą „Niewiarę”. Do tego nasz pierwszy występ w Kobylnicy na jednym z największych festiwali disco w Polsce, no i występ sylwestrowy w Polsacie w tym roku. To była impreza, której nie da się zapomnieć, i mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze będziemy mieli okazję ją powtórzyć.

Ślubnia: A masz przepis na idealne wesele?

Magdalena Narożna: Tych wesel zagraliśmy w życiu bardzo, bardzo dużo i powiem szczerze, że kiedy my braliśmy ślub, to pomimo tak ogromnego doświadczenia sami nie potrafiliśmy zaplanować go na sto procent. Wydaje mi się, że podstawa to fantastyczni goście, uśmiechnięta, zadowolona para młoda, dobra muzyka, parę kieliszków wódki i impreza jest na maksa, do białego rana.

Ślubnia: Czyli macie duże doświadczenie jako zespół weselny. Co jest zatem ważne, kiedy się taki zespół wybiera?

Magdalena Narożna: Przede wszystkim liczy się podejście zespołu do gości i odkrycie, czego oni potrzebują tej nocy. Nie można patrzyć na siebie, grać to, co się śpiewającemu podoba, tylko skupić na tym, co kręci ludzi na parkiecie!

Rozmawiał Michał Zacharzewski