Idealny bukiet ślubny - informacje podstawowe


Spojrzyjcie na zdjęcia ze ślubu swoich przyjaciół. Ujrzycie uśmiechnięte twarze, piękne garnitury i suknie, wreszcie bukiet ślubny. Warto zadbać o to, by wyglądał niezwykle.


Ślub pod gołym niebem

Przez lata w Polsce śluby odbywały się wyłącznie w kościołach bądź Urzędach Stanu Cywilnego. Młode Pary zazdrośnie spoglądały więc na filmowe uroczystości, odgrywające się z reguły pod chmurką. Dziś na szczęście się to zmienia, a możliwości jest znacznie więcej.


Wesele nie obejdzie się bez disco polo

Z muzykami z zespołu Playboys rozmawiamy o ich historii, szkołach muzycznych oraz weselach. Znamy już przepis na idealną imprezę. Warto, byście poznali go i Wy!


Przepis na idealne wesele - mówi Magda z zespołu Piękni i młodzi

Z Magdaleną Narożną z zespołu Piękni i Młodzi rozmawiamy przy okazji ich warszawskiego koncertu. Za oknem mróz bije tegoroczne rekordy, lecz pod sceną tłum rozgrzany jest do czerwoności. Pytamy wokalistkę, jak to wyglądało z jej perspektywy.


Fotobudka - gra warta świeczki

Pamiętacie te niewielkie samoobsługowe kabiny z urzędów czy dworców kolejowych, w których za niewielką opłatą można było sobie zrobić zdjęcie? To właśnie fotobudki. Ludzie dość szybko odkryli, że wykonane w nich „paszportówki” są marnej jakości, za to zakręcone fotki z głupimi minami stanowią doskonałą pamiątkę. Tym bardziej, że w kabinie może się przecież zmieścić kilka osób…

Wesele wczorajszego fasonu, czyli ludowe elementy na współczesnych uroczystościach

Kultura ludowa wciąż się odradza. To co wiejskie, oryginalne, ręczne robione, jest dziś w cenie i w modzie. Planując przyjęcie ślubne, starając się dopracować je w najdrobniejszych szczegółach, warto pomyśleć o czymś niecodziennym, a zarazem tradycyjnym i swojskim. 

Muzyka na przyjęcie weselne

Na temat organizacji przyjęcia weselnego pod kątem muzyki rozmawia Agnieszka Bogdańska z serwisu Ślubnia z Włodkiem Klepackim – właścicielem Agencji Eventowej Partymania oraz popularnym olsztyńskim Video DJ-em.

Kilka prostych porad, jak zaaranżować miejsce przy stołach dla gości weselnych

Rozmieszczenie gości weselnych jest jednym z trudniejszych zadań, z którym muszą zmierzyć się Państwo Młodzi podczas planowania przyjęcia. Zdarza się, że Para Młoda ma nie lada kłopot z usadzeniem gości, ponieważ wszelkie zawiłości rodzinne utrudniają im zaplanowanie, kto, gdzie i obok kogo powinien zasiąść. Jak sobie z tym poradzić?

Klucz doboru gości weselnych

Przygotowując przyjęcie weselne musicie podjąć decyzję, kogo chcecie zaprosić. Sporządzenie listy gości jest niezwykle trudnym zadaniem, zwłaszcza kiedy liczba miejsc i budżet są ograniczone, a rodzina nalega na kolejnych "niezbędników". Poniżej przedstawimy Wam kilka wskazówek na co należy zwrócić uwagę i jak dobierać gości weselnych, by lista ta nie była zbyt długa, a Wy przy zapraszaniu gości nie popełnili, tzw. „faux pas”.

Opłata ZAiKS za przyjęcie weselne – na czym to polega?

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS (Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych) jest organizacją zajmującą się zarządzaniem prawami autorskimi twórców. Częste kontrole podczas wesel spowodowane jest faktem, że grający Młodej Parze i jej gościom weselnym DJ lub zespół muzyczny powinien mieć wykupioną licencję na wykonywanie utworów muzycznych.

Barman na wesele - Krzysztof Przybyłko

Jednym z bardziej oryginalnych pomysłów na wzbogacenie swojego przyjęcia jest skorzystanie z profesjonalnej obsługi barmańskiej dla gości weselnych. Kolorowe i smaczne koktajle, zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe dla tych, którzy muszą odwozić nad ranem gości, z całą pewnością przypadną weselnikom do gustu!

Inne obrączki - Andrzej Bielak

Nieodłącznym elementem każdego ślubu są obrączki, które pieczętują słowa przysięgi małżeńskiej. Są symbolem wzajemnego oddania i miłości, na który Małżonkowie spoglądają codziennie...

Fontanny czekoladowe - atrakcja każdej imprezy

Fontanny czekoladowe to urządzenia przeznaczone do serwowania czekolady podczas przyjęć weselnych i towarzyskich w nietypowy sposób. Czekolada nieustannie spływa kaskadami w dół fontanny i wraz z podświetlanym różnymi kolorami podestem stanowi niezwykłą dekorację stołu i sali.

Warunki organizacyjne i techniczne

Przy organizacji wesela należy wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły, zarówno dotyczące sali, oprawy muzycznej czy wyposażenia. Zgranie nawet drobnych detali stanowi gwarancję idealnego przyjęcia weselnego!

Realizacja filmu wideo

Czym się kierować przy wyborze dobrego kamerzysty? Na to pytanie odpowiada ekspert Krzysztof Bogdański