Wesele wczorajszego fasonu, czyli ludowe elementy na współczesnych uroczystościach

Kultura ludowa wciąż się odradza. To co wiejskie, oryginalne, ręczne robione, jest dziś w cenie i w modzie. Planując przyjęcie ślubne, starając się dopracować je w najdrobniejszych szczegółach, warto pomyśleć o czymś niecodziennym, a zarazem tradycyjnym i swojskim. 

Kilka prostych porad, jak zaaranżować miejsce przy stołach dla gości weselnych

Rozmieszczenie gości weselnych jest jednym z trudniejszych zadań, z którym muszą zmierzyć się Państwo Młodzi podczas planowania przyjęcia. Zdarza się, że Para Młoda ma nie lada kłopot z usadzeniem gości, ponieważ wszelkie zawiłości rodzinne utrudniają im zaplanowanie, kto, gdzie i obok kogo powinien zasiąść. Jak sobie z tym poradzić?

Klucz doboru gości weselnych

Przygotowując przyjęcie weselne musicie podjąć decyzję, kogo chcecie zaprosić. Sporządzenie listy gości jest niezwykle trudnym zadaniem, zwłaszcza kiedy liczba miejsc i budżet są ograniczone, a rodzina nalega na kolejnych "niezbędników". Poniżej przedstawimy Wam kilka wskazówek na co należy zwrócić uwagę i jak dobierać gości weselnych, by lista ta nie była zbyt długa, a Wy przy zapraszaniu gości nie popełnili, tzw. „faux pas”.

Warunki organizacyjne i techniczne

Przy organizacji wesela należy wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły, zarówno dotyczące sali, oprawy muzycznej czy wyposażenia. Zgranie nawet drobnych detali stanowi gwarancję idealnego przyjęcia weselnego!